Nowoczesne elementy małej architektury

Mała architektura to pojęcie, które znajduje swoje zastosowanie nie tylko w ogrodach prywatnych, ale również w parkach miejskich czy innych obiektach użytku publicznego. Projektanci wciąż szukają nowych sposobów, dzięki którym mogliby sprostać rosnącym oczekiwaniom współczesnych klientów. Firma Metalico.pl każdego dnia dostarcza swoim zleceniodawcom produkty, które cechują się elegancją, nowoczesnością form, trwałością oraz unikalnością wykończenia.

Jesień, liście
Ławka

Co wliczymy w poczet małej architektury?
Zgodnie z asortymentem jaki znaleźliśmy na stronie internetowej producentów termin małej architektury obejmuje między innymi:

  • wysokiej jakości ławki ogrodowe;
  • kosze na odpady organiczne;
  • kosze na odpady segregowane;
  • zabezpieczenia na drzewa;
  • tablice informacyjne;
  • elementy oświetleniowe.
Detal, ławka
Nowoczesne elementy małej architektury

Na jakie cechy zwracają klienci inwestujący w elementy małej, miejskiej architektury?
W rozmowie z jednym z zamawiających dowiedzieliśmy się, że istotną cechą wszystkich zamawianych produktów jest przede wszystkim ich trwałość. Dziś bowiem ponad wszystko ceniona jest oszczędność, nie inwestycyjna, ale eksploatacyjna. Cena zakupu odgrywa więc ewidentnie drugorzędną rolę.
Metal, drewno a może tworzywo sztuczne?
Ławki oraz kosze na odpady produkowane są dziś w większości przypadków z metalu, który jest odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się mała architektura produkowana z tworzyw sztucznych, czyli na przykład z plastiku.