Projekty modernizacji 2014

Najlepsza modernizacja budowlana
Terrico Paweł Miszalski sp. j

Co można osiągnąć mając do dyspozycji jedynie poddasze w kamienicy? Okazuje się, że wiele, wystarczy odpowiedni pomysł. Firma Terrico przy pomocy kilku ścian działowych, którymi oddzieliła łazienkę od pozostałej części mieszkania, stworzyła przytulny i przestronny loft. Spady dachowe zostały wypełnione elementami drewnianymi, podobnie jak parapety i wykończenia mebli. Tym co oddziela przestrzeń sypialną od wypoczynkowej i jadanej jest podłoga, która doskonale współgra z innymi elementami. Strych, który do niedawna służył do przechowywania starych mebli, stał się obiektem pożądania wielu mieszkańców Krakowa.

Najciekawszy projekt architektoniczny
Biuro Architektoniczne Wesoły i sk-a.

Nie łatwe zadanie stanęło przed wrocławskimi architektami, musieli bowiem stworzyć budynek, który z jednej strony wpisze się w XIX wieczne budownictwo, od którego nowopowstający budynek dzieliło ok.100 m oraz nowoczesny styl prezentowany przez pobliskie budynki. Udało im się wybrnąć zwycięską ręką z tego niełatwego zadania – pułapki. Stworzono nowoczesny budynek, który jednak w detalach nawiązuje do leżących opodal kamienic.

Renowacja roku
Andrzej Jumarczyk Renowacja mebli sp. j.

Trudno wierzyć, że ten stylowy szezlong z XIX wieku, jeszcze do niedawna był złamanym siedziskiem bez nóg. Firma Andrzej Jumarczyk Renowacja mebli sp.j stworzyła stelaż pasujący jednocześnie do nowoczesnego stylu mieszkania, w którym szezlong miał stanąć oraz do ręcznie malowanego pokrycia siedziska. Siedzisko zostało odnowione, zaś starte miejscami wzory – ręcznie odmalowane. Efekt? Zachwycający w swej prostocie mebel.