Projekty modernizacji 2015

Modernizacja budowlana
Arrange sp.z.o.o

To, że łódzkie firmy specjalizują się w przerabianiu starych magazynów i fabryk na ekskluzywne lofty – wiadomo od dawna. Jednak Projekt Arrange to coś o wiele więcej, co stworzenie z obskurnej, betonowej brył, hotelu, który został oceniony na 4 gwiazdki. Magazyn został przebudowany, tak że na każdym jego poziomie stworzony 3 pokoje, do których wiodą oddzielne schody. Cały natomiast przeznaczono po recepcję, restaurację, saunę z siłownią i coś, co właściciele hotelu nazywają pokojem wypoczynkowym, a gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju gry.

Najciekawszy projekt architektoniczny
Uwert Art Arch

Przed firmą Uwert Art Arch postawiono nie łatwe zadanie, musiała ona ukryć ogromny magazyn sprzętu elektronicznego w centrum miasta. Jak to zrobić by budynek nie raził swoją bryłą i nie niszczył wizerunku znanej marki? Można wybudować magazyn, który z zewnątrz będzie wydawała się biurowcem, a jedynie nieliczni wtajemniczeni, będą mieć świadomość, że pod tą fasadą kryje się magazyn wysokiego składowania.

Renowacja roku
ArtReno sp. z.o.o

Warszawska spółka podjęła się renowacji kompletu zabytkowych mebli, które do początków XX wieku służyły jednej ze znanych polskich arystokratycznych rodzin. Podczas wojny wyniesione do piwnicy i zapomniane, odnalezione w 2015 r. Firma zastosowała nowoczesne metody by na powrót wypełnić siedziska, na fotele zostały uszyte nowe pokrowce, zaś wszelkie zdobienia ręcznie odnowiono. Podramienniki zostały w całości wymienione i zastąpione nowymi, idealnie dobranymi do obicia krzeseł. Stolik wymagał wymiany pękniętego marmuru. Efektem jest komplet mebli, który posłuży jego właścicielom jeszcze przez lata.