Ekrany dotykowe i stoły Multitouch - zastosowanie

Nowoczesne technologie interaktywne i dotykowe dają możliwość bardziej interesującego przebiegu komunikacji z klientem. Takie rozwiązania cieszą się coraz większym uznaniem. Właśnie dzięki takim możliwościom kampanie reklamowe przebiegają nie tylko ciekawiej, ale także efektywniej.

Do takich nowoczesnych rozwiązań interaktywnych możemy zaliczyć ekrany dotykowe i stoły multimedialne. Wykorzystywane są one na lotniskach szkołach czy też centrach handlowych.

Te interaktywne punkty dotykowe konstruowane w oparciu o nowoczesne systemy informatyczne często spotykamy w sklepach i galeriach. Pozwalają one na przekazanie najistotniejszych informacji na temat usługi czy danego produktu. Dzięki tym interaktywnym ekranom zakupy stają się czymś więcej.

Rodzaje ekranów dotykowych

Ze względu na technologię zastosowaną do produkcji ekranów dotykowych możemy podzielić je na kilka grup. Są to ekrany pojemnościowe, ekrany opornościowe, ekrany dotykowe wykorzystujące efekt fali powierzchniowej, ekrany dotykowe z indukcją elektromagnetyczną, czy tez ekrany dotykowe pracujące w podczerwieni. Każda z tych technologii ma swoje wady i zalety, wybierając jedną z nich trzeba kierować się docelowym zastosowaniem i miejscem gdzie konkretny ekran będzie pracował.

Stoły multimedialne

Takie stoły najczęściej wykorzystywane są jako nośniki reklam. Te reagujące na dotyk klienta urządzenia są multimedialną prezentacją firmy, mogą zawierać zdjęcia filmy, dźwięki czy profesjonalne animacje.

Sterowanie multimedialnymi stołami odbywa się za pomocą odpowiednich komputerów, wszystko to zbudowane jest w oparciu o najnowocześniejszą technologię dotykową multiTouch. Dodatkowo urządzenia te można rozszerzyć o rozwiązania takie jak drukarka lub skaner kodów 3D, pozwala to na zwiększenie funkcji stołu jedynie z możliwości dotykowych na drukowanie i skanowanie wiadomości marketingowych czy też aktywowanie kuponów lojalnościowych. Powierzchnia baltu stołu wykonana jest z hartowanego szkła co zapewnia wytrzymałość oraz idealne parametry optyczne

Stoły multiTouch wykorzystywane są w wielu miejscach, stanowią obowiązkowe wyposażenie centrum handlowego ale też coraz częściej znajdują zastosowanie na różnorodnych targach branżowych, gdzie pełnią funkcję punktów informacyjnych.

Ekrany dotykowe i stoły multiTouch dają możliwość niekonwencjonalnej prezentacji towarów i usług, bezpośredniej interakcji klienta z systemem i sprzedawcą a przede wszystkim zapewniają bezawaryjność działania systemu. Rozwiązania te obsługują połączenia Bluetooth i e-mail oraz dają możliwość szybkiej zmiany i aktualizacji prezentowanych treści.

Interaktywna ściana jako...

Zaawansowane technologie multimedialne oferują wiele ciekawych rozwiązań...

W świecie nowoczesnych...

Techniki multimedialne to dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Na...

Zobacz także

SPRAWDŹ nasze rozwiązania
Ekran dotykowy