Monitory dotykowe – zastosowanie i funkcje

Monitory dotykowe są bardzo popularne, a ze względu na szybką i łatwą obsługę wypierają zwykłą klawiaturę i mysz. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu urządzeniach z których korzystamy na co dzień, np. w bankomatach czy punktach informacji turystycznej. Poznaj Sprawdź, w jakich dziedzinach wykorzystywane są monitory dotykowe.

 

Poprzez intuicyjny dotyk ekranu urządzenia otrzymujemy nie tylko szybki, ale i łatwy dostęp do różnych jego funkcji. Możemy wyświetlić klawiaturę i edytować dokumenty, korzystać z różnych narzędzi i aplikacji, zarządzać dokumentami czy sterować urządzeniami. Dzięki temu wszystkie czynności jakie wykonujemy za pomocą urządzeń z monitorem dotykowym przebiegają o wiele sprawniej.

Monitory dotykowe produkowane są ze szkła o utwardzonej powierzchni lub materiałów o podobnych właściwościach. Charakteryzują się dużą odporność na czynniki zewnętrzne, tj. kurz, pył, tłuszcze czy ciecze. Są wytrzymałe na tyle, że mogą sprostać nawet wyjątkowo trudnym warunkom środowiskowym.

 

Zastosowanie ekranów dotykowych

Monitory dotykowy posiadają bardzo bogaty wachlarz możliwości zastosowania. Do najpowszechniejszych urządzeń, w których wykorzystuje się ekrany dotykowe należą punkty informacyjne, elektroniczne katalogi, loterie i automaty zręcznościowe, bankomaty, biletomaty, interakcyjne telefony publiczne, terminale w punktach sprzedaży, infokioski, palmtopy, sprzęt medyczny czy sprzęt biurowy. Ponadto monitory dotykowe doskonale spełniają swoje funkcje w takich obszarach jak: informacja turystyczna i kulturalna, edukacja, hotelarstwo, marketing multimedialny, sprzedaż, sterownie procesami przemysłowymi, kontrola dostępu, obsługa pojazdów i maszyn lotniczych. Lista wariantów wykorzystania ekranów dotykowych jest długa i w zasadzie można stwierdzić, że jest ona ograniczona wyłącznie przez ludzką wyobraźnię.

 

Funkcje ekranów dotykowych

Przez wzgląd na szerokie zastosowanie monitorów dotykowych w różnego typu urządzeniach mogą one pełnić wiele funkcji. Mogą spełniać rolę panelu do sterowania specjalistycznym sprzętem, informatora o usługach, produktach, ofertach, wydarzeniach, itd., rejestratora, terminalu kasowego czy samoobsługowego kiosku-laboratoria służącego do wywoływania zdjęć. Ekrany dotykowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest innowacja, nietuzinkowy sposób prezentacji treści, szybki dostęp do informacji, ułatwienie obsługi danego sprzętu czy zwrócenie uwagi klienta na konkretny produkt, markę czy usługę.

Ekrany dotykowe i stoły...

Nowoczesne technologie interaktywne i dotykowe dają możliwość bardziej...

Innowacyjna technologia –...

Dynamiczny rozwój zaawansowanych technologii oferuje nam coraz bardziej innowacyjne...

Zobacz także

SPRAWDŹ nasze rozwiązania
Ekran dotykowy