Jak zwiększyć jakość konferencji i komunikacji online w firmie?

Jak zwiększyć jakość konferencji i komunikacji online w firmie

Firmowe konferencje powinny stać na wysokim poziomie nie tylko od strony merytorycznej, ale również technologicznej. Zmieniające się czasy wiele takich konferencji przeniosły do świata online. To tam często odbywają się ważne negocjacje firmowe czy też rozmowy w ramach projektów firmowych. Ta nowa przestrzeń wymaga od nas dużej dbałości o kwestie techniczne, bowiem źle zorganizowana od tej strony konferencja, będzie fatalnie odebrana przez uczestników nawet pomimo bardzo dużej wartości merytorycznej.

Potrzebujemy sprzętu, urządzeń i wyposażenia, które da sobie radę z tak dużymi obciążeniami, a także płynnie skomunikuje wiele osób sprawiając przy tym wrażenie, jakby wszyscy faktycznie byli w jednej sali spotkań. Jak dobrać sprzęt w takiej sytuacji?

Urządzenia all in one czy samodzielne dobieranie sprzętu?

Praktyka daje nam jasną odpowiedź na to pytanie – samodzielne skompletowanie wszystkiego do solidnych konferencji i komunikacji bywa bardziej kosztowne, dużo bardziej czasochłonne i niezwykle stresujące. Łatwo bowiem przypadkowo skompletować zestaw, w którym niektóre urządzenia nie będą ze sobą współpracowały należycie lub nie będą kompatybilne z obecnie stosowanym oprogramowaniem do komunikacji w biznesie. Aby uniknąć takich komplikacji znacznie lepiej wybrać urządzenia all in one. Doskonałym przykładem takiego urządzenia może być Poly Studio x30 lub x50 – obecnie najnowsze tego typu urządzenia na rynku, cieszące się rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów klasy biznesowej. Nie wymagają one żadnej instalacji i są zwykle sprzętem typu plug and play, a zatem poradzi sobie z nimi dosłownie każdy.

Sprawdź rozwiązania od Poly i Veracomp: https://poly.veracomp.pl/rozwiazania-wideokonferencyjne/

Komunikacja online i wspólne projekty

Dzięki sprawnej komunikacji online zespół może sprawnie pracować nad wieloma projektami i zadaniami. Fantastycznym rozwiązaniem może okazać się na przykład Microsoft Teams, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba oprócz wymiany informacji (w formie czatu, głosowej lub wideo) również wymieniać się plikami i wspólnie tworzyć postępy w pracy. To rozwiązanie godne wypróbowania w niemal każdej firmie.

Komunikacja online – pamiętaj o szybkim łączu

W dużych miastach w otoczeniu biurowców naturalnym standardem są łącza światłowodowe. Zadbaj o regularny serwis techniczny wszystkich newralgicznych elementów, które składają się na stabilny przesył informacji w firmie. W przypadku pracy online z własnego domu również warto zadbać o takie łącze.

Interaktywna ściana jako...

Zaawansowane technologie multimedialne oferują wiele ciekawych rozwiązań...

Zasady funkcjonowania...

Ekrany dotykowe zdominowały nasze życie. Posiadając smartfona korzystamy z ekranu...

Zobacz także

SPRAWDŹ nasze rozwiązania
Ekran dotykowy