Interaktywne kioski

Największą popularnością wśród urządzeń prezentacyjnych cieszą się interaktywne kioski. Zbudowane są na zasadzie standów przystosowanych do zastosowań zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wykorzystywane do nawiązywania relacji z klientem, przekazywaniu informacji coraz częściej stosowane są w urzędach, szpitalach czy też na dworcach. Dzięki kioskom interaktywnym nie musimy iść do urzędu, stać w kolejce aby załatwić jakąkolwiek sprawę.

 

Interaktywne kioski składają się z nowoczesnych ekranów i komputerów sterujących. Dodatkowo każde takie urządzenie może wyposażone być również w takie elementy jak: klawiatura, trackball, kamera, mikrofon i głośniki, drukarka, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych lub chipowych. Wysoka jakość dźwięku i obrazu dają możliwość przedstawienia każdej informacji w przejrzystej i profesjonalnej formie. To nowoczesne urządzenie obsługujące punkty dotykowe jest proste i intuicyjne w obsłudze przez co korzystać z niego może każdy, bez względu na wiek czy też płeć.

Kioski multimedialne pozwalają na wyświetlanie różnorodnych treści np. ulotek informacyjnych, filmów reklamowych, animacji, a dodatkowo ich treść może być aktualizowana automatycznie, za pomocą internetu lub ręcznie.

 

Zastosowanie kiosków interaktywnych

Tego typu urządzenia dają bardzo dużo możliwości zastosowań, mogą być wykorzystywane jako bankomaty, maszyny losowe czy terminale kasowe. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, iż działa ono dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Dzięki kioskom multimedialnym zyskujemy szybki dostęp do interesujących nas informacji bez angażowania dodatkowych pracowników, możemy dokonać operacji bankowej, zakupić bilet autobusowy czy też dokonać opłaty skarbowej. Firmy produkujące interaktywne kioski dostosowują ich wygląd a także oprogramowanie do oczekiwań i wymogów klientów.

Znając siłę działania interaktywnych kiosków reklamodawcy wykorzystują je praktycznie wszędzie.

Urządzenia te wyróżniają się dużą efektywności i niezawodnością potrafią pracować w różnych warunkach przez wiele lat.

 

Kioski interaktywne jako reklama

Kioski multimedialne budzą olbrzymie zainteresowanie pośród potencjalnych reklamodawców, stają się bardziej popularne niż standardowe reklamy, odznaczają się nowoczesnością co również wpływa na wizerunek firm wykorzystujących je w swoich akcjach marketingowych. W dzisiejszych czasach obok przekazywania treści ważny jest również sam sposób przekazu, a kioski interaktywne to innowacyjność nowoczesna forma wyświetlania treści oraz skuteczny, nowoczesny i efektowny sposób komunikowania się z klientami.

Jak funkcjonują ekrany...

Tradycyjna klawiatura i mysz coraz śmielej wypierane są przez technologię...

Monitory dotykowe –...

Monitory dotykowe są bardzo popularne, a ze względu na szybką i łatwą obsługę...

Zobacz także

SPRAWDŹ nasze rozwiązania
Ekran dotykowy