Nowoczesne ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe pozwalają nam na wygodny, regenerujący wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Nowoczesne ławki, jako jeden z istotnych elementów małej architektury, powinny być dostosowane do ogólnej stylistyki panującej wokół domu. Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieć czego oczekiwać od sprzedawcy. metalico.pl od lat dostarcza swoim klientom nowoczesnych ławek ogrodowych. W bogatym asortymencie każdy może znaleźć produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Dlaczego jednak rozbieżności wymogów kupujących są tak duże?

Ławki ogrodowe, jako element dekoracyjny

W ostatnich latach obserwujemy pewne zmiany dotyczące aranżacji ogrodów. Dziś istotnym jest, aby wspólnie z domem i architekturą krajobrazu ogrody tworzyły spójną całość. Nic więc dziwnego, że również ławki do ogrodów powinny wkomponować się w wystrój przydomowej przestrzeni. Z jakich materiałów produkuje się dziś ławki ogrodowe? Postanowiliśmy zapytać o to eksperta:

„W mojej firmie ławki do ogrodów zwykle budowane są z połączenia litego drewna pełniącego funkcję siedziska i metalu, z którego robimy podstawę. To jednak są ławki bardzo klasyczne. Wielu klientów do ogrodu wybiera bardziej nowoczesne rozwiązania, czyli na przykład żelazo. Daje ogromne możliwości obróbki, jest niesamowicie trwałe i świetnie sprawdza się do minimalistycznych aranżacji”.

A w jaki sposób prawidłowo eksploatować ławki ogrodowe?

  • Ławki drewniane – wymagają regularnej pielęgnacji, dzięki której ochronimy lite drewno przed atakami szkodników oraz pęknięciami spowodowanymi na przykład nadmiernym wysuszeniem drewna;

  • Ławki metalowe oraz żeliwne – warto przynajmniej raz w roku zabezpieczyć je podkładem antykorozyjnym;

  • Ławki z tworzyw sztucznych – nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych oprócz oczyszczania z nagromadzonego brudu i kurzu, ale należy zabezpieczać je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ponieważ cechuje je niższa trwałość.